PINTINIŲ SODELIS

Nupyniau pynimą 

Tautodailininkai Ligita ir Kazys Morkūnai supažindins su tautinio paveldo lobiais. Dainuodami senas liaudies dainas, bendraudami  pasigardžiuodami žolelių arbata, medumi, išmoksite nusipinti krepšelį, malūnėlį ar saulę. Šios akimirkos, kai rankų darbą apjungia balsų harmonija, kai jautiesi laukiamas ir savo viduje atrandi ramybę – tai leidžia suvokti  tapatybės unikalumą ir suprasti – „aš namie“. Gamtos apsuptyje pailsės kūnas ir siela.

Užsiėmimo trukmė : 1,5 val.

Kaina : 1 asm. 5 eur.

Vieta (pasirinktinai) :Pintinių Sodelis. Sielių g. 20 Sedeikiai, Andrioniškio sen., Anykščių r.

Anykščių menų inkubatorius. J.Biliūno g.53, Anykščiai

Pintinių sodelis


Unikalioje sodyboje, sename kluone, pievų miškų apsuptyje, tradicinių amatų meistrai Ligita ir Kazys Morkūnai yra įkūrę įvairių pintų gaminių muziejų, senovinių rakandų ekspoziciją. Nedidelėje jaukioje troboje sodybos šeimininkai kviečia prie stalo vaišintis naminėmis vaišėmis, karšta arbata. Tautodailininkas Kazys Morkūnas aprodys apylinkes, pintinių, senovinių rakandų ekspozicijas, papasakos legendas.


Užsiėmimo trukmė : 1,5 val.

Kaina : 1 asm. 2 eur.

Vieta: Pintinių Sodelis. Sielių g. 20 Sedeikiai, Andrioniškio sen., Anykščių r.

Žygis „Gamtos takais, link mitologinio Katinų akmens“

Edukacinis žygis prie Pelyšos upelio. Keliaujama nuo „Pintinių sodelio“ tautodailių sodybos, miško takais. Pakeliui susipažįstama su miško augalija, atokvėpio vietose susipažįstama su vietos mitologija ir istorija. Programa tinkama norintiems ilgiau pabūti gamtoje. Maršruto ilgis pirmyn ir atgal ~ 6 km. Trukmė ~ 2-3 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo ir poreikių bei programos). Mitologinis Katinų akmuo pasiekiamas einant Pelyšos pakrante per tankius krūmus ir medžių išvartas. Akmuo stūkso kiek praretintame nuo krūmokšnių plote. Sunkiai surandamas. Orientyrai: prie akmens auga tankus sodintas eglynas, kitoje upelio pusėje, už 50 m tarp lapuočių įsiterpusi išskirtinio storio pušis... 


Užsiėmimo trukmė : 2 - 3 val.

Kaina : 1 asm. 2 eur.

Vieta: Pintinių Sodelis. Sielių g. 20 Sedeikiai, Andrioniškio sen., Anykščių

0
 . google-site-verification=RZ0EjTcEnPFIDmDl3q-uckzlhdu-o8xeswBmKxepMYo